fbpx

Dela din historia!

Skicka e-post till din MP / MPE

Riksdagsledamöterna väntar på ditt besked. Du kan skicka ett meddelande till din riksdagsledamot med en knapptryckning.

Kristina Nilsson

Swedish Social Democratic Party
Till förmån för förbud
kristina.nilsson@riksdagen.se

Ann-Christin Ahlberg

Swedish Social Democratic Party
Till förmån för förbud
ann-christin.ahlberg@riksdagen.se

Mikael Dahlqvist

Swedish Social Democratic Party
Till förmån för förbud
mikael.dahlqvist@riksdagen.se

Yasmine Bladelius

Swedish Social Democratic Party
Till förmån för förbud
yasmine.bladelius@riksdagen.se

Dag Larsson

Swedish Social Democratic Party
Till förmån för förbud
dag.larsson@riksdagen.se

Karin Rågsjö

(V) Left Party
Till förmån för förbud
karin.ragsjo@riksdagen.se

Lina Nordquist

(L) Liberals
Till förmån för förbud
lina.nordquist@riksdagen.se

Margareta Fransson

Green Party
Till förmån för förbud
margareta.fransson@riksdagen.se

Sofia Nilsson

Centre Party
Obestämd
sofia.nilsson@riksdagen.se

Pia Steensland

Christian Democrats
Obestämd
pia.steensland@riksdagen.se

Acko Ankarberg Johansson

Christian Democrats
Obestämd
acko.ankarberg.johansson@riksdagen.se

Camilla Waltersson Grönvall

Moderate Party
Motsätter sig förbud
camilla.waltersson.gronvall@riksdagen.se

Johan Hultberg

Moderate Party
Motsätter sig förbud
johan.hultberg@riksdagen.se

Ulrika Heindorff

Moderate Party
Motsätter sig förbud
ulrika.heindorff@riksdagen.se

Linda Lindberg

Sweden Democrats
Motsätter sig förbud
linda.lindberg@riksdagen.se

Carina Ståhl Herrstedt

Sweden Democrats
Motsätter sig förbud
carina.stahl@riksdagen.se

Clara Aranda

Sweden Democrats
Motsätter sig förbud
clara.aranda@riksdagen.se

Vi har redan börjat skriva ett mejl till dig, men det här är din chans att berätta din egen historia.

Du kan berätta din egen historia för din riksdagsledamot.

  • Ditt för- och efternamn samt din bostadsort
  • Vad betyder vaping för dig som före detta rökare / säljare / som tror på rätten att göra dina egna val
  • Varför tycker du att regeringen ska stoppa sin attack mot vaping?
  • Vilken effekt har ett smakförbud på dig?
sv_SESV